Tajemnica świetnej sprzedaży Androida rozwikłana

Smartfony z systemem Android sprzedają się świetnie. Problem w tym, że aż 30-40 procent użytkowników zwraca swoje urządzenia, co w żadnych statystykach uwzględniane nie jest.
Czy Android walczy fair z iOS-em?

Czy Android walczy fair z iOS-em?

Poziom zwrotów niektórych smartfonów z Androidem sięga nawet 40 procent. W porównaniu z telefonem Apple’a jest to ogromny procent zwrotów. W 2010 roku, kiedy iPhone 4 miał najwieksze problemy z gubieniem zasięgu, poziom zwrotów w krytycznym momencie wyniósł… zaledwie 1,7 procent. W świetle tych informacji, przestaje nas dziwić fakt, że Android w tej chwili kontroluje przeszło 50 procent globalnego rynku smartfonów, podczas gdy iOS zadowolić się musi jedynie ok. 30 procentami (dane firmy Millennial Media za kwiecień 2011 roku). Gdyby bowiem w statystykach uwzględnić poziom zwrotów urządzeń z tymi systemami, układ sił mógłby przedstawiać się zgoła odmiennie.

Warto jednak wspomnieć, że wszystkie te rewelacje mogą być równie dobrze wyssane z palca – podane są bowiem w dość lakoniczny sposób przez „dobrze poinformowane” źródła serwisu TechCrunch.

Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.