Topiary, przedstawiciel LulzSec, aresztowany przez policję?

Może i LulzSec zaprzestali dalszych ataków, ale nie przeszkadza to policji kontynuować swojego śledztwa. Udało się aresztować Topiary'ego, ważnego członka grupy.
Topiary aresztowany?

Topiary aresztowany?

Topiary nie należy bezpośrednio do grupki hakerów, pełni jednak rolę jej przedstawiciela i mówcy. Jest jednak podejrzany o współudział w atakach na HBGary, kościół baptystyczny Westboro, Gawkera, PayPala, Visę, Mastercarda i kilka rządowych witryn.

19-latek został aresztowany przez brytyjską policję na Szetlandach, ujęto go w jego domu i przetransportowano do Londynu. Trwa poszukiwanie przeciwko niemu dowodów. Anonimowi potwierdzają, że aresztowana osoba to właśnie ten Topiary. I właśnie to potwierdzenie zastanawia niektóre osoby. Istnieją bowiem logi z rozmów czatowych, w których Anonimowi sugerują, że Topiary to 23-letni Szwed, który podkradł tożsamość „jakiegoś trolla z Wielkiej Brytanii”…

0
Źródło: Metropolitan Police Service
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.