Twoja mama jest na Facebooku żeby cię śledzić

Zastanawiałeś lub zastanawiałaś się, po co twojej mamie konto na Facebooku? Najprawdopodobniej głównie po to, by cię szpiegować. Tak przynajmniej wynika z ankiety przeprowadzonej przez OnePoll.
Dodasz mamę do grona znajomych na Facebooku?

Dodasz mamę do grona znajomych na Facebooku?

Według ankiety, 55 procent rodziców wykorzystuje Facebooka i Twittera by mieć oko na swoje pociechy. Kolejne pięć stwierdziło, że robiliby to, gdyby wiedzieli jak. 11 procent założyło konta tylko i wyłącznie w tym celu. 15 procent próbowało dodać dzieci do znajomych, cztery procent otrzymało odmowę. 13 procent korzysta z kont znajomych, by sprawdzać swoje dzieci.

Zapytano o powody takiego zachowania. 36 procent rodziców wini swoją nadopiekuńczość a 14 procent wścibskość. 24 procent stwierdziło, że to jedyna metoda, by dowiedzieć się co porabiają ich pociechy, a sześć procent, jak twierdzi, uniknęło dzięki temu niezręcznych rozmów.

Facebook dostępny jest dla osób powyżej 13 roku życia.

2
Źródło: LAPTOP Magazine
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.