Windows 8 zgodny z grami dla konsoli Xbox 360?

Po Internecie krąży plotka, jakoby Windows 8 miał być w jakimś stopniu zgodny z konsolą Xbox 360. System ponoć ma umożliwić zakup i korzystanie z gier z Xbox Live.
Rewolucja w elektronicznej rozrywce?

Rewolucja w elektronicznej rozrywce?

Gry te nie mogłyby być odczytane z płyty dla konsoli a musiały być na nowo pobrane ze sklepu Xbox Live (lub kupione, jeżeli nie posiadamy danego tytułu). Z początku nie wierzyliśmy tym plotkom, gdyż moc obliczeniowa wymagana do emulacji konsoli zapewne byłaby zbyt duża, by to miało sens. Tymczasem analiza jądra wersji rozwojowej Windows 8 wydaje się je potwierdzać.

Szczególną uwagę przykuwają odnośniki XBOX_360_SYSTEM_CRASH i XBOX_360_SYSTEM_CRASH_RESERVED. Nie są to oczywiście dowody na cokolwiek, ale z pewnością pobudzają naszą wyobraźnię. Obawiamy się jednak, że to tylko tyczy się mechanizmów umożliwiających bezpośrednią sieciową łączność z konsolą w celu wymiany danych lub strumieniowania multimediów. Mogą też to być zwykłe śmieci w kodzie, które znikną do premiery końcowego produktu. Ech, można pomarzyć…

1
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.