Windows XP umrze za tysiąc dni

Windows XP, mimo iż doczekał się już dwójki następców, wciąż jest bardzo popularny. Microsoft przypomina jednak, że ten dziesięcioletni już system przestanie być serwisowany.
Czas na przesiadkę

Czas na przesiadkę

Windows XP wciąż cieszy się sympatią użytkowników i przedsiębiorstw, mimo pojawienia się na rynku Windows Vista i Windows 7, które wniosły dużo ulepszeń do poczciwego „XP-ka”. Windows XP okazał się jednak dla wielu dostatecznie dobry, by nie widzieć sensu w płaceniu za aktualizację. Co więcej, starsze komputery nie radzą sobie już z najnowszymi systemami Microsoftu.

Windows XP kiedyś jednak musi umrzeć. Microsoft wyznaczył dokładną datę, kiedy to skończy serwisować swój system, czyli łatać wykryte usterki i luki w zabezpieczeniach. Będzie to 8 kwietnia 2014 roku, czyli za tysiąc dni.

Użytkownicy XP-ka, planujecie aktualizację do Windows 7? Czy może wolicie przenieść się do konkurencji, na przykład Ubuntu?

2
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.