AMD ma nowego dyrektora generalnego

Firma AMD ogłosiła, że 49-letni Rory P. Read objął funkcję prezesa i CEO firmy. Rory P. Read został również członkiem rady nadzorczej dyrektorów spółki AMD.
Oto nowy dyrektor generalny AMD
Oto nowy dyrektor generalny AMD

Read dołączył do AMD prosto z Grupy Lenovo, gdzie przez większość czasu obejmował stanowisko prezesa i dyrektora operacyjnego, odpowiedzialnego za bieżące globalne działania firmy, jak również za nadzór i wdrażanie strategii rozwoju firmy.

W trakcie zarządzania Lenovo America’s Group, Read zanotował podwójny wzrost przychodów oraz udziału w rynku, zmniejszył straty wynikające z kosztów operacyjnych, a także zwiększył jej rentowność. W 2009 został awansowany na stanowisko prezesa i dyrektora operacyjnego. Piastując tę posadę przyczynił się do przekształcenia Lenovo w najszybciej rozwijającego się producenta PC na świecie oraz zdobycia przez firmę największego udziału w rynku komputerowym w historii firmy. Zanim zaczął pracę w Lenovo przez 23 lata Read zajmował wiele kierowniczych stanowisk w IBM.

Źródło: AMD
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.