Apple domaga się zakazu sprzedaży wszystkich tabletów i smartfonów Samsunga

Doczekaliśmy się kolejnego rozdziału wojny pomiędzy Samsungiem i Apple'em. Producent iPhone'a domaga się wycofania ze sprzedaży całej linii Galaxy, zarówno smartfonów, jak i tabletów.
Samsung Galaxy S i iPhone 4

Samsung Galaxy S i iPhone 4

Jeżeli Apple dopnie swego, z oferty znikną Galaxy Ace, Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy Tab 7 i Galaxy Tab 10.1 w całej Unii Europejskiej. Wszystkie, czego można było się spodziewać, z Androidem. Zgłoszenie od Apple’a przyjął sąd okręgowy w Hadze.

Jeżeli sąd się przychyli do żądań Apple’a, w dwa tygodnie od jego decyzji ze sklepów znikną wszystkie produkty z Samsunga z linii Galaxy. W tym w Polsce. Powodem jest, jak twierdzi Apple, kopiowanie i plagiatowanie iPhone’a i iPada.

Samsung całą sprawę komentuje wymijająco. –

Będziemy dalej aktywnie bronić i chronić naszą własność intelektualną i zapewniać dalsze innowacje a także wzrost naszego udziału rynkowego na rynku mobilnej komunikacji — czytamy w oświadczeniu.

0
Źródło: CNET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.