Blogi Google’a zbanowane w Argentynie

W myśl nowego prawa w Argentynie, dostawcy Internetu muszą blokować nielegalne blogi. Problem w tym, że operatorzy są zbyt leniwi.
Blogi Google'a zablokowane w Argentynie

Blogi Google’a zablokowane w Argentynie

Zamiast bowiem blokować poszczególne blogi, które mogą łamać prawo, niektórzy dostawcy Internetu w Argentynie postanowili zbanować cały serwis Blogger, który hostuje ponad milion blogów. Jak nietrudno się domyśleć, wśród tych zbanowanych blogów były także te niezgodne z prawem, ale setki tysięcy pozostałych zostały zbanowane za niewinność. Pedro Andrade, starszy adwokat Google’a w rejonie Ameryki Łacińskiej, poskarżył się na techniki blokowania adresów IP przez niektórych operatorów, którzy mieli pogwałcić w ten sposób konstytucjonalne prawo do dostępu do informacji czy wolności do wyrażania swojego zdania.

Google już pracuje nad przywróceniem dostępu do setek tysięcy blogów w Argentynie i rozważa złożenie pozwów w tej sprawie.

0
Źródło: Fudzilla
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.