Blow GPS500 Traffic AM EU

Blow GPS500 Traffic to spora, pięciocalowa nawigacja samochodowa dostępna z mapą Europy, Polski lub bez map. Testowany w naszym laboratorium model miał zainstalowaną AutoMapę Europy. Zaletą mapy rodzimego producenta są niewątpliwie częste aktualizacje danych. Jak pokazują nasze testy dokładność map wzrasta z niemal z każdą poprawką. Ponad 3 mln punktów adresowych w samej Polsce sprawia, że nawet w małych miejscowościach możemy się spodziewać, że nawigacja doprowadzi nas prawie do samych drzwi. Bardzo dobra baza punktów POI znacznie usprawnia wyszukiwanie interesujących nas miejsc. Za mapy nawigacja otrzymuje bardzo wysokie noty w rankingu CHIP.
Blow GPS500 Traffic AM EU

Nie dość, że długo to jeszcze po drodze musimy kilka razy kliknąć, żeby nawigacja zechciała współpracować.

Nie dość, że długo to jeszcze po drodze musimy kilka razy kliknąć, żeby nawigacja zechciała współpracować.

Nasz elektroniczny pilot współpracuje z AutoMapa Traffic i udostępnia funkcję DUN (Dial-Up Networking), która umożliwia ominięcie korków. Nie potrzebujemy do tego nawet telefonu, no niezupełnie. Urządzenie ma wbudowany moduł 3G, po włożeniu karty SIM będziemy więc mogli skorzystać nie tylko z informacji o utrudnieniach w ruchu, ale również zatelefonować i skorzystać z przeglądarki internetowej. Dodatkowy numer telefonu pewnie się przyda, z drugiej jednak strony oznacza to wydatki na utrzymanie kolejnego numeru.

Czas przeliczania długiej trasy przeciętny, ale urządzenie z tą samą mapą 'myślało' równie długo.

Czas przeliczania długiej trasy przeciętny, ale urządzenie z tą samą mapą “myślało” równie długo.

Oprócz głównej funkcji prowadzenia do celu urządzenie umożliwia nieskomplikowaną rozrywkę. Mamy możliwość oglądania zdjęć, odtwarzania muzyki i filmów, czytania e-booków, oraz pogrania w kilka nieskomplikowanych gier. To wszystko oczywiście na postoju z wyjątkiem muzyki, której bezpiecznie słuchać możemy także w trakcie jazdy. Nawigacja ma nadajnik FM, dzięki czemu nagrania, komunikaty i telefon usłyszymy przez głośniki samochodowe. Urządzenie korzysta z systemu operacyjnego Windows CE 6.0, który jest odblokowany. Wystarczy dotknąć odpowiednią ikonkę i możemy instalować dodatkowe aplikacje.

Troche lepszy rezultat na krótszej trasie – czasy przeliczania we wszystkich porównywanych modelach wypadają podobnie.

Troche lepszy rezultat na krótszej trasie – czasy przeliczania we wszystkich porównywanych modelach wypadają podobnie.

Konstrukcja jest dość cienka – 13 mm grubości – zatem łatwo zabrać ją do kieszeni. Dodatkowe 190 gram nie powinno nam mocno zawadzać. Pozostawiona w samochodzie mogłaby stać się łakomym kąskiem dla złodzieja. Tym bardziej, że zarówno nawigacja, jak i nowa szyba nie kosztują mało.

Robert Dutkiewicz