Canon i-SENSYS LBP6200d

Monochromatyczna drukarka laserowa i-SENSYS LBP6200d to jeden z najprostszych modeli w ofercie Canona. To stosunkowo niewielkie urządzenie, które waży 7 kg wraz z materiałami eksploatacyjnymi, a jego głębokość wynosi 42 cm po rozłożeniu podajnika papieru. Panel jest bardzo ubogi, w jego skład wchodzi tylko jedna dioda oraz klawisz do wznawiania drukowania po przerwie spowodowanej brakiem papieru.
Canon i-SENSYS LBP6200d

Produkt Canona szybko drukuje dokumenty tekstowe.

Produkt Canona szybko drukuje dokumenty tekstowe.

Z przodu znajduje się wyłącznik, który nie odcina całkowicie dopływu prądu i drukarka wciąż pobiera 0,1-0,3 W. Do komunikacji z komputerem służy złącze USB. Wbudowany dupleks umożliwia automatyczny druk dwustronny bez konieczności ręcznego przekładania kartek. Drukarkę wyposażono w tacę mieszczącą 251 arkuszy papieru oraz podajnik ręczny na jedną kartkę lub kopertę. Odbiornik papieru ma skromną pojemność 100 kartek.

Drukarka Canon jest przeciętnie głośna podczas drukowania.

Drukarka Canon jest przeciętnie głośna podczas drukowania.

Wydruki charakteryzuje wysoka jakość. Jednolite powierzchnie są bardzo dobrze wypełnione, prawie bez zakłóceń. Można mieć pewne zastrzeżenia do ostrości tekstu pisanego małą czcionką, lecz ciężko to zauważyć patrząc na wydruk gołym okiem. Prędkość druku jest wysoka, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę drukarki. Przykładowo wydrukowanie 10 str. tekstu w rozdzielczości podstawowej trwa ok. 31 s.

Produkt Canona szybko drukuje dokumenty graficzne.

Produkt Canona szybko drukuje dokumenty graficzne.

Koszty druku nie są zbyt korzystne, a przyczynia się do tego stosunkowo wysoka cena tonera (o wydajności 2100 str.). Toner startowy wystarcza na ok. 900 str. W trybie uśpienia urządzenie zużywa jedynie 0,7 W, co stanowi bardzo niską wartość w porównaniu z produktami konkurencji. W trybach gotowości i uśpienia drukarka jest całkowicie bezgłośna.

Drukarka Canona jest bardzo energooszczędna.

Drukarka Canona jest bardzo energooszczędna.

Ta dość niedroga czarno-biała laserówka będzie się bardzo ładnie prezentowała na każdym biurku. Oferuje wydruki wysokiej jakości przy prędkości całkowicie wystarczającej w zastosowaniach domowych. Godny uwagi jest moduł druku dwustronnego (dupleks), rzadko obecny w tańszych modelach.

Marek Grzybowski