Canon i-SENSYS LBP6750dn

archiwum
Szybka monochromatyczna drukarka laserowa z podświetlanym wyświetlaczem tekstowym. W standardzie moduł druku dwustronnego i karta sieci Fast Ethernet. Wysoki poziom hałasu podczas drukowania, za to w trybie uśpienia urządzenie jest bezgłośne. Dostępne są tonery o wydajności 12500 str., lecz ich

Najwyższy obecnie model spośród monochromatycznych drukarek laserowych Canona, oznaczony symbolem i-SENSYS LBP6750dn, wyróżnia się m.in. wysoką prędkością druku oraz dużą pojemnością podajników papieru. Przykładowo wydrukowanie dziesięciostronicowego dokumentu PDF trwa jedynie 21,5 s, a na wydruk jednej strony z grafiką trzeba czekać 7,8 s. Również jakość druku stoi na wysokim poziomie. W sterowniku dostępnych jest kilka opcji: Ogólne, Grafika, Zdjęcia i CAD. W trybie najwyższej jakości na jednolitych powierzchniach nie widać żadnych zakłóceń, a cienkie linie są wyraźnie widoczne. Można jednakże dostrzec pewne postrzępienie niewielkich czcionek.

Produkt Canona charakteryzuje się bardzo wysoką prędkością druku tekstu.

Produkt Canona charakteryzuje się bardzo wysoką prędkością druku tekstu.

Wymiary tej drukarki są całkiem spore jak na urządzenie monochromatyczne. Waga łącznie z materiałami eksploatacyjnymi wynosi 16,7 kg. Na panelu sterującym oprócz licznych klawiszy znajduje się duży, pięciowierszowy wyświetlacz tekstowy.

Drukarka Canon jest głośna w czasie pracy.

Drukarka Canon jest głośna w czasie pracy.

Zestaw złączy obejmuje USB 2.0 oraz interfejs sieci Fast Ethernet. W łatwo dostępnym miejscu, na bocznej ściance z przodu, znajduje się wyłącznik, który całkowicie odcina dopływ prądu. W trybie uśpienia drukarka pobiera 4,2 W, co jest stosunkowo niską wartością. Warto podkreślić, że w tym trybie urządzenie jest całkowicie bezgłośne.

Prędkość druku grafiki jest wysoka w przypadku drukarki Canon.

Prędkość druku grafiki jest wysoka w przypadku drukarki Canon.

Drukarkę wyposażono w zamykaną kasetę na 500 arkuszy papieru oraz podajnik ręczny na 100 arkuszy. Można dokupić jeszcze dwie kasety o pojemności 500 kartek każda. Drukarkę wyposażono w dwa odbiorniki wydruków, z których jeden może pomieścić 250 arkuszy stroną zadrukowaną do dołu, natomiast pojemność drugiego to 50 kartek o gramaturze do 199 g/m2

. Koszty druku są dość atrakcyjne przy wykorzystaniu tonera o podwyższonej wydajności (12500 str.), który mógłby być jednak nieco tańszy. Toner o standardowej wydajności, jak również toner startowy wystarcza do wydrukowania aż 6000 str.

W trybie uśpienia drukarka Canon charakteryzuje się przeciętnym zużyciem energii elektrycznej.

W trybie uśpienia drukarka Canon charakteryzuje się przeciętnym zużyciem energii elektrycznej.

Drukarka jest niestety głośna w czasie pracy, jednakże już kilkanaście sekund po zakończeniu drukowania, w trybie gotowości, a później w trybie uśpienia nie emituje już żadnego dźwięku.

To szybkie urządzenie o rozbudowanych możliwościach podawania papieru i przechowywania wydruków stałoby się znacznie atrakcyjniejszym produktem, gdyby producent zdecydował się na obniżenie jego ceny.

Marek Grzybowski