comScore „kradnie” hasła i dane kart kredytowych?

Firma comScore, zajmująca się śledzeniem i przetwarzaniem danych, została oskarżona o ich nielegalne pozyskiwanie. Konkretnie chodzi tu o dane poufne konsumentów.
Wielkie pomówienie, czy wielka wpadka?

Wielkie pomówienie, czy wielka wpadka?

Według pozwu, oprogramowanie comScore zapisuje dane kart kredytowych, hasła i numery ubezpieczeń niczego nie podejrzewających użytkowników. Dodatkowo, zachowuje się jak spuware, skanując pliki użytkownika i modyfikując ustalenia zabezpieczeń. Jeżeli oskarżający dowiodą swoich racji, znana firma analityczna może mieć bardzo poważne kłopoty.

Do klientów comScore należą, między innymi, Microsoft, Best Buy, Yahoo! i Facebook. Nie są jednak brane pod uwagę jako strony w pozwie. My nieraz korzystaliśmy z ich darmowych analiz rynkowych (udział mobilnych systemów operacyjnych na rynku, statystyki popularnych witryn internetowych, itd.). Sam zainteresowany uważa pozew za kłamstwo i oczernianie i zamierza dochodzić swoich praw.

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.