Dlaczego Nokia porzuca MeeGo? Elop odpowiada.

Wiele osób jest niezadowolonych z faktu, że Nokia postawiła na Windows Phone, zamiast inwestować w MeeGo. Stephen Elop tłumaczy dlaczego.
Czemu nie Windows Phone ORAZ MeeGo?

Czemu nie Windows Phone ORAZ MeeGo?

Najwyraźniej Stephen Elop należy do osób, które odpisują na wysłane do nich emaile. Przekonał się o tym autor bloga My Nokia Blog, który postanowił wprost zapytać Elopa o to, czemu „zabija” eeGo, skoro ma potencjał być lepszym systemem od Windows Phone, iOS-a i Androida. Ku jego zdumieniu, Elop odpisał.

W naszej strategicznej ocenie, ustaliliśmy, że wysiłek włożony w MeeGo nie może wystarczająco szybko dostarczyć nam dostatecznie wiele rozwiązań w różnych cenach, technologiach radiowych, itp., by skutecznie konkurować na rynku, więc musieliśmy podjąć decyzję o alternatywnych wyjściach — pisze Elop.

Odpowiedź ta jest o tyle ciekawa, że tak jak w sumie nie mówi nic o samym MeeGo, to daje ona do zrozumienia, że smartfony Windows Phone od Nokii będą dostępne dla wielu segmentów cenowych, w tym prawdopodobnie low-endowego, a także, że będą operować w wielu standardach, prawdopodobnie również 4G i CDMA.

Źródło: My Nokia Blog
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.