Firefox 6 już we wtorek, a FF8 zablokuje niechciane dodatki

Już we wtorek ma zadebiutować nowa wersja przeglądarki Firefox. Mozilla, oprócz zwiększenia wydajności i stabilności, przyszykowała aż jedną zmianę.

Ową zmianą będzie podświetlenie w pasku adresu nazwy domeny, co ma zapewniać użytkowników, że dostali się na na oryginalną witrynę, a nie jej wierną kopię, przygotowaną przez cyberprzestępców. Oprócz tej nowej funkcji, Firefox 6 ma zaoferować zwiększoną wydajność i stabilność, ulepszoną obsługę standardu HTML5, bardziej zaawansowanego menadżera dodatków i wtyczek, a także nowe okno Menadżera Pozwoleń. W nowej przeglądarce wciąż jest kilka niezałatanych błędów, ale Mozilla zapewnia, że wtorkowa premiera nie jest zagrożona.

W międzyczasie, fundacja szykuje już powoli Firefoksa 8, który ma blokować niechciane dodatki. Po uruchomieniu przeglądarki, wykryje ona czy któryś z programów nie zainstalował po cichu dodatku (zazwyczaj są to paski narzędzi czy dodatkowe przyciski) i natychmiast go zablokuje. Dopiero po zatwierdzeniu przez użytkownika owego dodatku, będzie on dostępny.

0
Źródło: Electronista
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.