Globalfoundries planuje produkcję w 20 oraz 14 nm

Nowo powołany CEO firmy Globalfoundries potwierdził informacje, że State Fab 7 w Nowym Jorku startuje z produkcją w 32 oraz 28 nm i wszystko idzie zgodnie z planem.

Pierwsze wyprodukowane układy powinniśmy zobaczyć w przyszłym roku. Jednak bardziej interesująca okazała się informacja, że fabryka na Malcie będzie rozwijać proces produkcyjny 20 nm, a nie jak się spodziewano – 22 nm. Ponadto kolejnym krokiem Globalfoundries będzie przejście nie na 15, a na 14 nm. Kiedy? tego nie wiadomo.

W tym czasie Intel startuje z produkcją w 22 nm. Cały proces rozpocznie się jeszcze w tym roku, zaś procesory trafią do klientów na przełomie marca i kwietnia 2012 roku. To oznacza, że Globalfoundries wprowadzi swoje rozwiązania nieco później od głównego konkurenta.

Warto przypomnieć, że Globalfoundries produkuje układy dla takich firm jak AMD, Broadcom, Qualcomm oraz STMicroelectronics.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.