Google już „wie”, że Kaddafi przegrał

Po przejęciu władzy przez Kaddafi'ego, Plac Niepodległości w Trypolisie został przemianowany na "Plac Zielony". Nazwa ta obowiązywała przez ostatnie 42 lata. Aż do dziś.
'Plac Męczenników' na Mapach Google

’Plac Męczenników' na Mapach Google

Plac Zielony był ulubionym miejscem przemówień Kaddafi’ego. To właśnie stamtąd pochodzi większość płomiennych i groźnych słów, przez co nieoficjalnie o tym placu mówiło się jak o Placu Męczenników. I właśnie tę nazwę rebelianci, którzy obecnie walczą z władzą dyktatora, za oficjalną. Google, nie czekając na oficjalne decyzje w tej sprawie, postanowiło zmodyfikować nazwę również na swoich Mapach.

Rzadko się zdarza, by Google angażowało się w jakiekolwiek dyskusje polityczne, zwłaszcza w przypadku tak kontrowersyjnych wydarzeń, jak w Libii. Tu jednak gigant wyraźnie poparł powstańców. Zwłaszcza, że proponowana nowa nazwa, której używają media, to Plac Dadżdżala. Bardzo ciekawe i… nietypowe.

0
Źródło: SlashGear
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.