Google kupił Motorolę!

Android to potęga. Pod jego kontrolą działa już 150 milionów urządzeń, codziennie przybywa 550 tysięcy nowych. Obecny jest w produktach 39 producentów, w 231 telefoniach w 123 krajach na całym świecie. Do tego potężnego ekosystemu dołącza absolutny gigant.
Rewolucja na rynku smartfonów!
Rewolucja na rynku smartfonów!

Motorola to pionier mobilnej komunikacji, współwynalazca telefonu komórkowego. To również członek Open Headset Alliance i bardzo ważny partner Google’a: od 2008 roku wszystkie smartfony Motoroli działają pod kontrolą Androida. I właśnie tę firmę Google postanowiło sobie… kupić!

Nie chodzi tu o całą Motorolę, a o Motorola Mobilty, czyli dział zajmujący się telefonami komórkowymi i tabletami. Jak zapowiada Google, partnerzy nie mają się czego obawiać, Android dalej będzie im licencjonowany na tych samych warunkach. Motorola nie zostanie też w pełni wchłonięta, dalej będzie działać pod niezależną marką. Tyle że zarządzać nią i czerpać z niej zyski będzie Google.

Google motywuje swój zakup, na który wyłożył 12,5 miliarda dolarów, sporem patentowym z Apple’em i Microsoftem. Dzięki zakupieniu Motoroli, Google przejmuje wszystkie należące do niej patenty.

Niezły rozmach. Problem, Apple i Microsoft?

Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.