Google przekazuje twoje dane wywiadowi USA

Google przyznało, że przekazywało dane swoich europejskich użytkowników amerykańskim służbom wywiadowczym, tak jak Microsoft. Tego wymaga amerykańskie prawo.
Google stosuje się do amerykańskiego prawa

Google stosuje się do amerykańskiego prawa

Google było zmuszone dostosować się do prawa amerykańskiego, na mocy którego jest zobowiązane udostępnić służbom wywiadowczym dane ze swoich europejskich centrów danych. Mówi o tym ustawa Patriot Act, która zarazem jest sprzeczna z prawem Unii Europejskiej. I, jak mówi Google, owe służby wywiadowcze już korzystały ze swoich praw i jak najbardziej mają wgląd do danych europejskich użytkowników, rządów i firm, które korzystają z usług giganta.

Do podobnych działań został zmuszony Microsoft. Ten jednak ostrzegł unijny rząd i firmy, przy okazji europejskiej premiery usługi Office 365, by te wybierając rozwiązania giganta z Redmond, wzięły pod uwagę amerykańskie prawo. Microsoft przyznał, że już nieraz przekazywał owym służbom dane swoich użytkowników.

0
Źródło: Softpedia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.