HP Color LaserJet Pro 100 M175nw

archiwum
Stosunkowo nieduże urządzenie wielofunkcyjne, w którego skład wchodzi czteroprzebiegowa kolorowa drukarka laserowa i skaner CIS o rozdzielczości 1200×1200 dpi. Instalacja w systemie Windows nie wymaga płyty ze sterownikami. Niska prędkość druku, zwłaszcza w kolorze. Mało korzystne koszty druku.

Urządzenie wielofunkcyjne HP Color LaserJet Pro 100 M175nw składa się z kolorowej drukarki laserowej i skanera CIS o rozdzielczości optycznej 1200×1200 dpi. Ma stosunkowo małe rozmiary, a jego waga wynosi 16,2 kg wraz z materiałami eksploatacyjnymi. Obsługę ułatwia dwuwierszowy wyświetlacz LCD z podświetleniem, który znajduje się na uchylnym panelu sterującym.

Skanowanie wstępne trwa przeciętnie długo w urządzeniu HP.

Skanowanie wstępne trwa przeciętnie długo w urządzeniu HP.

Z powodu zastosowania technologii czteroprzebiegowej prędkość druku w kolorze jest bardzo niska. Przykładowo wydrukowanie 10 stron tekstu w trwa ok. 167 s. Również prędkość druku monochromatycznego nie należy do imponujących, wydrukowanie 10 stron tekstu w odcieniach szarości trwa prawie 56 s. Jakość wydruków jest bardzo wysoka, nie występują problemy z wiernym odwzorowaniem kolorów, wyraźnym drukiem cienkich linii czy równomiernym wypełnieniem jednolitych powierzchni. Odwrotnie jest ze skanowaniem, które trwa bardzo krótko, lecz można mieć zastrzeżenia do jego wyników. Rzutuje to również na jakość kopii, które są wyraźnie rozmyte.

Prędkość kopiowania w kolorze jest bardzo niska we wszystkich porównywanych urządzeniach.

Prędkość kopiowania w kolorze jest bardzo niska we wszystkich porównywanych urządzeniach.

Wyposażenie standardowe obejmuje podajnik ADF o pojemności 35 arkuszy. Podajnik papieru mieści jedynie 150 kartek, zaś pojemność odbiornika to skromne 50 arkuszy. Urządzenie oferuje bogate możliwości komunikacyjne. Wyposażenie standardowe obejmuje interfejs WiFi w standardzie 802.11 b/g/n, nie licząc portu USB 2.0 oraz złącza sieci przewodowej Fast Ethernet (RJ-45). Co ciekawe, żeby zainstalować urządzenie w systemie Windows nie jest potrzebna płyta ze sterownikami, wystarczy jedynie podłączyć je do wolnego portu USB. Po zainstalowaniu drukarki w sieci przewodowej lub bezprzewodowej można wykorzystać m.in. funkcję nazwaną ePrint, która pozwala na drukowanie e-maili (wraz z załącznikami) wysyłanych bezpośrednio na adres drukarki.

Prędkość drukowania w kolorze jest bardzo niska we wszystkich porównywanych urządzeniach.

Prędkość drukowania w kolorze jest bardzo niska we wszystkich porównywanych urządzeniach.

Wydajność startowych tonerów CMYK wynosi 500 str. Standardowe tonery CMY mają wydajność 1000 str., a toner czarny 1200 str. Ich stosunkowo wysoka cena skutkuje raczej mało korzystnymi kosztami druku, a trzeba jeszcze pamiętać o wymianie bębna światłoczułego, którego żywotność producent określił na 14000 wydruków monochromatycznych lub 7000 wydruków kolorowych.

Urządzenie HP można uznać za energooszczędne w trybie uśpienia.

Urządzenie HP można uznać za energooszczędne w trybie uśpienia.

W trakcie drukowania urządzenie nie jest szczególnie głośne, co ma związek z niską prędkością. W trybie gotowości nie generuje żadnych odgłosów, nie licząc włączającej się od czasu do czasu kalibracji. W trybie uśpienia pobór mocy spada do 4,7 W, a zatem jest to jeden z najbardziej energooszczędnych modeli w naszym rankingu.

Marek Grzybowski

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.