Intel będzie refundował Ultrabooki

Intel przeznaczy 300 milionów dolarów na fundusz, który ma wesprzeć rozwój Ultrabooków i pozwolić im na nawiązanie równej walki z MacBookiem Air.
Asus UX21 Ultrabook

Asus UX21 Ultrabook

Pieniądze zostaną przekazane „firmom, które tworzą techniki sprzętu i oprogramowania skupione na polepszaniu interakcji z Ultrabookiem, wydłużaniu jego czas pracy na baterii, tworzeniu innowacyjnych projektów wizualnych i lepszych pamięci masowych”. Czyli, tłumacząc na polski: Intel będzie wspierał finansowo partnerów zajmujących się Ultrabookami.

Ma to zachęcić producentów do współpracy, którzy obecnie narzekają na „chciwość” Intela. Ten liczy sobie, zdaniem partnerów, zbyt wiele za części składowe Ultrabooków, które w jednej trzeciej muszą wykorzystywać wyłącznie sprzęt procesorowego giganta. Ich łączny koszt, bez marży producenta komputera, to 710 dolarów. Ciężko w ten sposób osiągnąć cenę tysiąca dolarów, a tylko wtedy jest sens podejmować walkę z Macbookiem Air.

0
Źródło: SlashGear
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.