Intel się zawziął: Ultrabooki jednak będą tanie?

Intel obiecuje, że Ultrabooki będą notebookami takimi, jak MacBook Air, ale jeszcze lepszymi. Niestety, są też, póki co, równie drogie, jeśli nie droższe. Intel chce to zmienić.
Asus UX21

Asus UX21

Intel postawił partnerom sprawę jasno: jeżeli Ultrabooki mają konkurować z Airem, to muszą kosztować mniej niż tysiąc dolarów. I kropka. Chce jednak pomóc producentom komputerów i razem z nimi opracować platformę, która powinna kosztować 500-700 dolarów.Nowe, względnie tanie komputery, miałyby być grube na 18 mm (11-13-calowe ekrany) lub na 21 mm (14-17 cali), z odpowiednią ilością miejsca na nowoczesne procesory. Komputery mają być pozbawione napędów optycznych, a całość ma kosztować w produkcji 700 dolarów. Dodajmy do tego robociznę, transport i 25-procentową marżę i wychodzi tysiąc dolarów.Kiedy pierwsze egzemplarze? Niestety, dopiero w przyszłym roku…

0
Źródło: DIGITIMES Systems
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.