Intel ujawnia nową generację procesorów Itanium

Podczas konferencji Hot Chips, Intel podzielił się większą liczbą szczegółów na temat nowej generacji procesorów Itanium.
Intel szykuje nowe procesory Itanium

Intel szykuje nowe procesory Itanium

Platforma o nazwie kodowej Poulson składać się będzie z co najmniej 8-rdzeniowych procesorów, wytworzonych w 32-nanometrowym procesie technologicznym. Każdy procesor zbudowany będzie w oparciu o około 3,1 miliona tranzystorów, a ponadto oferować będzie technologie Hyper-Threading (dostępną już w liniach Xeon i Core), Instruction Reply Technology, która pomoże wykrywać błędy w uruchamianiu, a także nowe instrukcje, pokrywające cztery obszary – operacje na liczbach całkowitych, wskazówki dotyczące dostępu do danych, kontrolę wątków i rozszerzony prefetching oprogramowania.

Nowe, serwerowe procesory Itanium mają zadebiutować na rynku w 2012 roku. Oprócz tego, Intel szykuje także procesory Kittson, które mogą zakończyć erę procesorów Itanium.

0
Źródło: TechConnect
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.