iPhone i WP7 najbardziej intuicyjne, pokonują Androida i BlackBerry

Profesor Dennis Gallatta przeprowadził test użyteczności mobilnych systemów operacyjnych. Postanowił sprawdzić, jak laicy sobie poradzą z trzema rzeczami: wykonywaniem połączeń, wysyłaniem SMS-a i dodaniem kontaktu do książki telefonicznej.
Żaden nie okazał się dostatecznie dobry

Żaden nie okazał się dostatecznie dobry

Poniższy filmik pokazuje, jak osoby, które nie mają styczności ze smartfonami, sobie z nimi radzą. Jak widać, niezbyt dobrze. Nawet interfejsy, powszechnie uważane za niesamowicie intuicyjne, sprawiają problemy amatorom.

Same wyniki testu są korzystne dla iOS-a i Windows Phone’a, z nimi bowiem najlepiej sobie radzili użytkownicy. Gorzej wypadły Android i BlackBerry OS. Nie należy jednak się przejmować tymi wynikami z uwagi na kiepską metodologię: do każdego systemu posadzono inną osobę, przez co ciężko wyeliminować różne poziomy „zaawansowania” poszczególnych użytkowników. Ciekawy jest jednak sam filmik, który pokazuje, jak trudne mogą być niektóre zadania, które my, gadżeciarze, uważamy za oczywiste.

0
Źródło: WMPoweruser
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.