Kamera Sony z 16-megapikselową matrycą CMOS APS i wymienną optyką

Nowa kamera Sony z wymiennymi obiektywami z mocowaniem typu E, przetwornikiem obrazu o rozdzielczości 16,1 megapiksela, trybem zapisu AVCHD 50p/25p i ekranem dotykowym.

Sony Handycam NEX-VG-20E wyposażona jest w 16-megapikselowy przetwornik CMOS Exmor o rozmiarze APS-C (23,5 x 15,6 mm), który pozwala kręcić filmy w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli w formacie AVCHD w trybach 50p i 25p. Ponadto kamera wykonuje 16-megapikselowe fotografie, nawet w formacie RAW, co dzięki możliwości wymiany obiektywu i dużej matrycy, powinno zapewnić zdjęcia o jakości zbliżonej do lustrzanki cyfrowej. Mikrofon Quad Capsule Spatial Array umożliwi rejestrowanie dźwięku stereofonicznego lub przestrzennego, 5.1-kanałowego, natomiast funkcja ręcznego wybierania ustawień da wiele możliwości bardziej zaawansowanym użytkownikom. Kamera posiada także 3-calowy, obracany ekran dotykowy Xtra Fine LCD.

Kamera Handycam NEX-VG20EH jest dostarczana w zestawie z obiektywem SEL18200 F3,5-6,3 z 11-krotnym zoomem optycznym i stabilizatorem obrazu Optical SteadyShot.

Nowa kamera Sony zadebiutuje na rynku w listopadzie. Cena to około 6500 złotych za zestaw z w/w obiektywem.

0
Źródło: Sony
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.