Lark FreeBird 70.0

Lark FreeBird 70.0 to bardzo duża nawigacja nie tylko pod względem ekranu ale i wagi. W naszym rankingu są i cięższe, niemniej jednak zabieranie z samochodu takiego urządzenia może być uciążliwe. Dodatkowo, jak to zwykle z nawigacjami o takich wyświetlaczach bywa, trzeba znaleźć takie miejsce żeby nie przeszkadzało to prowadzącemu. Niestety przednia szyba gdzie zwykle umieszczamy GPS-a może okazać się za mała.
Lark FreeBird 70.0

To chyba jednak niechlubny rekord, blisko minuta żeby urządzenie zaczęło działać...

To chyba jednak niechlubny rekord, blisko minuta żeby urządzenie zaczęło działać…

Najważniejsza jednak w nawigacji jest mapa, a tu mamy do czynienia z nowym dla Larka produktem – Larkmap. Wcześniej producent instalował w swoich urządzeniach AutoMapę, potem MapęMap, aż przyszła pora na własny produkt obejmujący granice naszego kraju. Pierwsze wrażenia z korzystania jak najbardziej zadowalające. Przejrzysta szata graficzna, oczywiście rzecz gustu, ale subiektywnie całkiem ładna. Interfejs jest całkiem intuicyjny. Od czasu do czasu pojawiały się niewielkie opóźnienia w działaniu, ale na szczęście nie były zbyt irytujące. Oczywiście najważniejszy jest nie wygląd, ale zawartość mapy i tu także całkiem miła niespodzianka. Naprawdę niezły wynik w naszym rankingu, może nieco słabiej od liderów w małych miejscowościach, za to spora baza punktów szczególnych i bardzo dobra dokładność w miastach.

Czas przeliczania na szczęście nie tak długi, a modele z AutoMapą liczą dwa razy dłużej.

Czas przeliczania na szczęście nie tak długi, a modele z AutoMapą liczą dwa razy dłużej.

Oprócz dokładności mapy, o czym nie trzeba nikogo przekonywać, ważne są także aktualizację. Pierwszą po zakupie mamy za darmo. Kolejne możemy w prosty sposób zakupić wysyłając SMS-y (dwa) pod specjalny numer i możemy ją zaktualizować. W ten szybki sposób możemy, nawet dzień przed urlopem, uaktualnić nasze dane.

Całkiem dobry wynik nie tylko na tle porównywalnych modeli, po chwili możemy ruszać.

Całkiem dobry wynik nie tylko na tle porównywalnych modeli, po chwili możemy ruszać.

Oprócz mapy na takim ekranie można pooglądać zdjęcia lub filmy. Odtwarzacz multimedialny poradzi sobie także z muzyką. Jeśli chodzi o filmy urządzenie obsługuje tylko jeden format – WMV, przydałoby się trochę więcej możliwości. Lark FreeBird 70.0 to duża i jak na ten rozmiar tania nawigacja, jednak przed zakupem warto pomyśleć czy uda nam się ją umieścić w samochodzie tak by nie przeszkadzała.

Robert Dutkiewicz