Maski Anonów bestsellerem w sklepach z zabawkami

Anonimowi upodobali sobie jako swój symbol postać w garniturze, która zamiast głowy ma znak zapytania. Jednak jak pokazują się publicznie, noszą charakterystyczne maski. One również stały się symbolem. I bestsellerem.
Anoni i ich charakterystyczne maski
Anoni i ich charakterystyczne maski

Maski przypominają te, które są noszone na cześć Guy’a Fawkesa, który chciał wysadzić brytyjski parlament w XVII wieku. Ta sama maska była potem wykorzystana przez V, postać z komiksu z lat osiemdziesiątych („V jak Vendetta”) autorstwa Alana Moore’a i Davida Lloyda. Komiks zekranizowała w 2006 roku wytwórnia Warner Bros.

Jak się okazuje, Time Warner, do której owo Warner Bros. należy, ma wykupione prawa do tego wizerunku. Anonimowi stali się dla wielu osób bohaterami. Te bardzo chętnie kupują maski swoich herosów. A Time Warner milczy, zacierając ręce: od sprzedaży każdej maski czerpie niemały dochód. Znakomite wyniki sprzedaży potwierdzają Amaozn i Rubie’s Costume (producent masek).

Time Warner. Sponsorowany przez Anonów. Się porobiło…

Źródło: The New York Times
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.