Mio Spirit 487 EU

Nowa nawigacja Mio Spirit 487 EU z mapą całej Europy to nie tylko sprawne poruszanie się po nieznanym terenie, ale także bliższe poznawanie. Nawigacja oprócz funkcji “eksploruj”, która pokazuje wszystkie najbliższe POI, ma możliwość także połączenia z Google i sprawdzenia tych punktów dokładniej. W nowej serii Spirit producent zapewnia darmową dwuletnią gwarancję aktualizacji map. Mio Spirit 487 jest dostępny także w wersji nieco tańszej z mapą Polski. W laboratorium CHIP mieliśmy okazję testować wersję Europa plus w skład której wchodzą mapy 44 państw.
Mio Spirit 487 EU

długi czas, choć może nie rekordowy w całym rankingu, to lepiej skorzystać z trybu uśpienia.

Długi czas, choć może nie rekordowy w całym rankingu, to lepiej skorzystać z trybu uśpienia.

Ekran 4,3 cala może nie jest zbyt pokaźny, ale przyciski są na tyle duże, że dość wygodnie obsługuje się to urządzenie palcem. Funkcja wyboru trasy pozwala na podgląd czterech różnych tras (najszybszej, najkrótszej, najłatwiejszej lub najbardziej ekonomicznej) i wybór najwygodniejszego wariantu. Ponadto kierowcy pomaga asystent pasa ruchu i parkowania (pokazuje listę miejsc parkingowych na kilometr przed celem). Dodatkowo dzięki łączności bezprzewodowej bluetooth możemy z naszym telefonem komórkowym stworzyć wygodny zestaw głośnomówiący.

bardzo dobre tempo przeliczania biorąc pod uwagę dość długą trasę

Bardzo dobre tempo przeliczania biorąc pod uwagę dość długą trasę

Mapy są bardzo dokładne, na szczególną pochwałę zasługują dane adresowe w Europie, w Polsce ustępują minimalnie AutoMapie. Trochę niższa dokładność w punktach POI, choć tu akurat możemy skorzystać z wspomnianej wcześniej wyszukiwarki Google. Urządzenie dość długo budzi się do pracy po pełnym wyłączeniu, lepiej przełączyć nawigację w tryb uśpienia. Jeśli chodzi o podstawowe funkcje nawigowanie jest dość intuicyjne, trochę więcej problemów sprawiają bardziej zaawansowane opcje. Jak zwykle chwila spędzona z instrukcją w gruncie rzeczy zaoszczędzi nam nieco czasu. Producent powrócił w nowych modelach do wygodniejszego wybierania nazwy, klawiatura podpowiada możliwe kolejne litery i pełne nazwy. Zmiana ewidentnie wymuszona poprzez głosy użytkowników, co zapisujemy na plus dla Mio. Podczas pracy pojawiały się minimalne opóźnienia w reakcji na dotyk, szczególnie przy pośpiesznym wybieraniu potrafi być to irytujące.

wynik zbliżony do tego z o wiele dłuższą trasą, na tle konkurencji wypada przeciętnie.

Wynik zbliżony do tego z o wiele dłuższą trasą, na tle konkurencji wypada przeciętnie.

Nawigacja Mio Spirit 487 z mapami Europy znalazła się nie bez powodu wysoko w kategorii opłacalność, do zakupu zachęca też niewygórowana cena.

Robert Dutkiewicz