Na komputerze za 25 dolarów zagrasz w Quake’a III

Słysząc o tanim komputerze, zwykle spodziewamy się ceny około 1000 złotych. Raspberry Pi kosztować ma jednak ledwie 75 złotych.
Tani komputer Rapsberry Pi

Tani komputer Raspberry Pi

Nowy projekt o nazwie Raspberry Pi zakłada zbudowanie niezwykle taniego komputera dla rynków rozwijających się, takich jak kraje afrykańskie. Firmie stojącej za tym projektem udało się już zbudować prototyp urządzenia, które kosztować ma zaledwie 25 dolarów. W wyposażeniu komputera znaleźć mamy procesor ARM z taktowaniem 700 MHz oraz 128 MB pamięci RAM, natomiast system operacyjny (autorska dystrybucja Debiana) ładowany jest z karty pamięci SD. Niezbyt imponujące komponenty, prawda?

To co powiecie na to, że na tym małym, tanim komputerze można zagrać w Quake’a III w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli przy 4-krotnym antyaliasingu? Co prawda liczba klatek na sekundę pozostawia trochę do życzenia, ale gra działa dość płynnie.Zobaczcie sami:

0
Źródło: SlashGear
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.