Nokia pracuje nad nowym urządzeniem z MeeGo

Choć wydawało się, że fiński producent na dobre porzuci system operacyjny MeeGo, to Nokia wyraźnie ma ochotę poeksperymentować trochę na mobilnym rynku.
Do Nokii N9 dołączy tablet z systemem MeeGo?

Do Nokii N9 dołączy tablet z systemem MeeGo?

Czy Nokia odzyskuje formę sprzed lat? Może trochę za wcześnie, by takie spostrzeżenia wysuwać, ale z pewnością da się zauważyć pewne ożywienie wśród fińskiej firmy, która od jakiegoś czasu notuje same straty – zarówno finansowe, jak i udziału w rynku. Zapowiedź Nokii N9 z eksperymentalnym, ale naprawdę udanym systemem MeeGo oraz niezwykle taniego smartfona z 1-gigahercowym procesorem (Nokia 500) może wskazywać na to, że fiński producent powoli wychodzi z kryzysu.

Według źródeł niemieckiego serwisu NetbookNews, Nokia szykuje jeszcze jedno urządzenie z systemem MeeGo, choć na razie nie wiadomo czy będzie to smartfon, czy też tablet. Przypomnijmy, że wydany w maju tego roku system MeeGo 1.2 jest zoptymalizowany pod większe ekrany dotykowe.

0
Źródło: NetbookNews
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.