Office 15 pod znakiem HTML5 i JavaScript

Microsoft postawił sprawę jasno: HTML5 i JavaScript będą kluczowe przy tworzeniu aplikacji dla Windows 8. Ale miłość Microsoftu do języków webowych na tym nie poprzestaje.
Na razie niewiele wiadomo o nowym Office

Na razie niewiele wiadomo o nowym Office

Wygląda na to, że HTML5 i JavaScript będą miały dużo wspólnego również z programowaniem Office’a 15. Jak dotąd, by pisać dodatki do pakietu biurowego Microsoftu, trzeba było korzystać z Visual Basic for Applications (VBA) i Visual Studio Tools for Office (VSTO). Jeśli chodzi o Office’a 15, którego powinniśmy się spodziewać na przełomie 2012 i 2013 roku, sprawa ma się inaczej. Podobniej jak w przypadku Windows 8, aplikacje i rozszerzenia będzie trzeba pisać w HTML5 i JavaScript. Co ciekawe, dodatki napisane dla Office 15 mają być zgodne z Office’em 365!

Istniejące dodatki mają być jednak zgodne z nowym Office’em. VBA i VSTO nie odchodzą jeszcze na emeryturę. Ich zgon w ciągu kilku najbliższych lat jest jednak nieunikniony.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.