OKI MC361dn

archiwum
Urządzenie wielofunkcyjne składające się z kolorowej drukarki laserowej, skanera CIS o rozdzielczości optycznej 1200 × 1200 dpi i monochromatycznego faksu. Wysoka prędkość druku, skanowania i kopiowania. Uchylny wyświetlacz tekstowy (podświetlany). Raczej wysokie koszty druku. Dupleks w

Urządzenie wielofunkcyjne OKI MC361dn składa się z kolorowej drukarki laserowej, skanera CIS o rozdzielczości optycznej 1200×1200 dpi oraz monochromatycznego faksu. Ma dość duże rozmiary, zwłaszcza po rozłożeniu wszystkich podajników i odbiorników, a jego waga wynosi 29 kg. Obsługę ułatwia spory wyświetlacz LCD (monochromatyczny, podświetlany), który można przechylać, co jest rzadkością w urządzeniach laserowych. Na panelu znajduje się specjalny przycisk, za pomocą którego można natychmiast przełączyć urządzenie w tryb oszczędzania energii. Ponowne naciśnięcie powoduje przywrócenie trybu gotowości.

Skanowanie wstępne trwa przeciętnie długo w urządzeniu OKI.

Skanowanie wstępne trwa przeciętnie długo w urządzeniu OKI.

Urządzenie jest szybkie pod każdym względem, obojętne czy chodzi o drukowanie monochromatyczne i w kolorze, kopiowanie czy skanowanie. Przykładowo wydrukowanie 10 stron kolorowego tekstu trwa 42,8 s, natomiast kopiowanie 46,6 s. Jakość wydruków i kopii jest generalnie wysoka, z wiernie odwzorowanymi kolorami i stosunkowo niskim poziomem szumów. Producent dołącza do urządzenia bogaty zestaw oprogramowania na płycie DVD-ROM.

Urządzenie OKI kopiuje z przeciętną szybkością.

Urządzenie OKI kopiuje z przeciętną szybkością.

Wyposażenie standardowe obejmuje podajnik RADF (dwustronny ADF) o pojemności 50 arkuszy. Podajniki papieru to zamykana kaseta na 250 arkuszy i podajnik uniwersalny na 100 kartek. Można dokupić dodatkowy podajnik na 530 arkuszy.

Prędkość druku jest przeciętna w urządzeniu OKI.

Prędkość druku jest przeciętna w urządzeniu OKI.

Główny odbiornik wydruków mieści 150 arkuszy, dodatkowy odbiornik umieszczony z tyłu (o pojemności 100 arkuszy) umożliwia wydruk na banerach o długości do 120 cm. Wbudowany dupleks umożliwia automatyczny wydruk dwustronny. Wydajność startowych tonerów CMYK wynosi 1000 str. Dla każdego koloru przydzielony jest osobny bęben o wydajności 20000 str. Standardowe tonery CMY mają wydajność 2000 str., a toner czarny 3500 str. Ich stosunkowo wysoka cena skutkuje raczej mało korzystnymi kosztami druku.

Urządzeń Canon i OKI nie można nazwać energooszczędnymi biorąc pod uwagę ich pobór mocy w trybie uśpienia.

Urządzeń Canon i OKI nie można nazwać energooszczędnymi biorąc pod uwagę ich pobór mocy w trybie uśpienia.

W trybie gotowości urządzenie jest dość głośne za sprawą pracujących wentylatorów. Wyłączają się dopiero w trybie oszczędzania energii, w którym pobór mocy spada do 15,1 W. Jeszcze niedawno uznalibyśmy za niezły wynik, gdyby nie np. rezultat urządzenia Brother MFC-9970CDW wnoszący 8,1 W.

Marek Grzybowski

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.