Otwartość Androida to mit…

Przeświadczenie wszystkich, że system Android jest open-source'owy nie oznacza, że jest on faktycznie owarty - twierdzi VisionMobile.
Android wcale nie taki otwarty, na jakiego wygląda?

Android wcale nie taki otwarty, na jakiego wygląda?

Analitycy, porównując platformę Googe’a z innymi open-source’owymi systemami operacyjnymi, dochodzą do wniosku, że wcale nie jest on otwarty. VisionMobile zwraca przede wszystkim uwagę na niechęć Google’a do publikowania swoich planów, jednolite decyzje rozwojowe oraz zamknięty udział w modelowaniu procesów, co pozostawia w tyle produkt z Mountain View za konkurencją, taką jak MeeGo czy Symbian. Analitycy twierdzą, że Android swój sukces zawdzięcza przede wszystkim głębokim kieszeniom szefów Google’a oraz powszechnemu strachowi dominacji Apple’a.

VisionMobile porównało następujące open-source’owe projekty: Android, Qt, Symbian, MeeGo, Mozilla, WebKit, Linux oraz Eclipse. Platforma Google’a zajęła niechlubne, ostatnie miejsce w rankingu, zdobywając zaledwie 23 procent punktów – o ponad połowę mniej, niż siódme w rankingu Qt. Rywalizację na otwartość wygrał projekt Eclipse (stworzony przez IBM, a rozwijany przez Eclipse Foundation), zdobywając 84 procent punktów.

0
Źródło: Ars Technica
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.