Pralka podłączona do Sieci, powiadomi Cię gdy skończy prać

Jeśli dziwi was podłączona do Sieci lodówka z dotykowym ekranem LCD, to co powiecie na pralkę podłączoną do Sieci, która wyśle komunikat na Facebooku o zakończonym praniu?
Pralka podłączona do Sieci - czy producentom spodoba się taki pomysł?

Pralka podłączona do Sieci – czy producentom spodoba się taki pomysł?

Oczywiście trochę popuściłem wodzę fantazji z tym Facebookiem, chociaż na upartego i tak dałoby się zrobić. Koncepcja polega jednak na czymś nieco innym. Mianowicie pewien modder był tak poirytowany niedokładnością zegarka w swojej pralce, że postanowił zbudować cały system powiadomień. Efekt? Gdy pralka zakończy pranie, powiadamia go o tym fakcie przez Internet, dzięki czemu nie musi on co chwilę schodzić do piwnicy.

Jak to zrobił? Skorzystał z open-source’owej platformy Arduino i zbudował system, którym zastąpił diody LED w pralce, monitorujące stan procesu prania, lutując odpowiednie kabelki do płytki Arduino. Jak już pranie się zakończy, zamiast zaświecenia diod LED, pralka daje sygnał podłączonej do Internetu płytce, która następnie przekazuje informację do komputera pomysłowego moddera.

0
Źródło: SlashGear
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.