Przetestuj następcę Adobe Flash!

Najbardziej znanym produktem Adobe, obok Photoshopa, jest Flash, dzięki któremu w Sieci mamy tonę filmików, gier i innych elementów interaktywnych. Czas jednak na następcę. Czy będzie nim Edge?

Adobe Edge jest już dostępny do testów, mimo bycia w bardzo wczesnej fazie rozwojowej, jeszcze przed wersją beta. Koncern zdecydował się na tak wczesną publikację swojego narzędzia, gdyż liczy na informacje zwrotne od programistów. Edge’a można pobrać z witryny Adobe Labs i zobaczyć samemu, jakie są możliwości następcy Flasha.

Edge pozwala na budowanie treści za pomocą łatwego do opanowania interfejsu graficznego. Flash został całkowicie zastąpiony przez uniwersalne techniki webowe, takie jak HTML5. Wersja rozwojowa, udostępniona do pobrania, koncentruje się głównie na tworzeniu animacji, jednak z czasem mają dojść inne funkcje. Rynkowa wersja Edge’a ma się odbyć w przyszłym roku. Posiadacze iPhone’ów i iPadów z pewnością nie mogą się już doczekać…

0
Źródło: Adobe
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.