Qualcomm upraszcza nazewnictwo swoich procesorów

Jeśli twój smartfon ma nie więcej niż rok, i nie pochodzi od Apple'a lub Samsunga, najprawdopodobniej korzysta z chipsetu Snapdragon od Qualcomma. Wkrótce będziesz w stanie zapamiętać z jakiego.
Qualcomm Snapdragon

Qualcomm Snapdragon

MSM8260? MSM855T? MSM8930? Mówi wam to coś? To są chipsety Qualcomma. Ktoś to zapmięta? Wątpliwe, bez wyszukiwarki Google ciężko stwierdzić który jest który. Na szczęście, ma się to zmienić. Niemożliwe do zapomnienia ciągi liter i cyfr zostaną zastąpione seriami: S1, S2, S3 i S4. Im wyższa cyferka, tym większa wydajność.

Dla przykładu, S1 przeznaczony jest dla smartfonów produkowanych masowo (gigaherc i wolniejsze). S2 jest dla „wysokowydajnych smartfonów i tabletów” (do 1,4 GHz), a S3 to najwydajniejsze procesory (do 1,5 GHz). S4 będzie oznaczało układy taktowane z częstotliwościami 1,6-2,5 GHz. Oznaczenia mają się nie zmieniać, więc seria S2 zawsze nią będzie, a nowsze generacje procesorów otrzymają kolejne cyferki. Uff…

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.