Samolot, który został… wydrukowany!

Trójwymiarowe drukarki mają coraz większe szanse na popularyzację. Aby to udowodnić, wydrukowano pierwszy samolot, który wzbił się w powietrze w Wielkiej Brytanii.
SULSA (Southampton University Laser Sintered Aircraft)

SULSA (Southampton University Laser Sintered Aircraft)

Inżynierowie z Uniwersytetu w Southampton stworzyli pojazd bezzałogowy, który w całości został wydrukowany, w tym skrzydła, elementy sterujące czy klapy dostępowe. Samolot został wydrukowany na drukarce EOS EOSINT P370, która jest zdolna do obróbki plastików i metali, budując je warstwa po warstwie. Po wydrukowaniu wszystkich komponentów, złożenie ich do kupy było kwestią minut, bez konieczności użycia narzędzi, opierając się wyłącznie na zatrzaskach.

Pojazd jest napędzany prądem i zdolny do osiągnięcia około 160 km/h prędkości maksymalnej. Jego silnik pracuje niemal całkowicie bezgłośnie. Z uwagi na brak konieczności wykorzystywania jakichkolwiek narzędzi do montażu, banalnym jest manipulowanie skalą i kształtem pojazdu. Koszt produkcji również powinien być dużo mniejszy, niż tradycyjnego aeroplanu.

0
Źródło: Emerging Tech
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.