Samsung: „Apple ukradło iPada z 2001: Odysei Kosmicznej”

Trwa wojna patentowa pomiędzy Apple'em i Samsungiem, która może się skończyć wycofaniem z rynku całej linii Galaxy. Koreański gigant broni się dość... oryginalnie.
Poole i Bowman z 'iPadami'

Poole i Bowman z ‚iPadami’

Według Samsunga, w filmie 2001: Odyseja Kosmiczna z 1968 roku (film wszechczasów, książka jeszcze lepsza – przyp. autora) Stanley Kubrick i Arthur C. Clarke pokazali na ekranie urządzenie, które Apple „splagiatowało”.

Część akcji filmu dzieje się na statku kosmicznym Discovery, podczas rejsu na orbitę Jowisza. W jednej ze scen astronauci David Bowman i Frank Poole jedzą obiad i obserwują film na ekranie płaskiego urządzenia. Jak zauważa Samsung, „ów tablet jest prostokątnego kształtu, jego dominującą częścią jest ekran, otoczony cienką ramką, jest płaski z wierzchu i spodu i jest bardzo cienki”. Samsung cytuje tym samym pozew Apple’a. Jesteśmy bardzo ciekawi, czy sąd przyjmie tę argumentację.

0
Źródło: FOSS Patents
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.