Samsung Galaxy XCover – Android gotowy do wstrząsającej akcji

Galaxy XCover to następny smartfon w portfolio Samsunga - tym razem nieco inny od reszty. Wytrzymały jest bowiem na wstrząsy, wodę i inne nieprzyjemności.

Tuż po oficjalnie prezentacji Galaxy R, Samsung zapowiada zupełnie nowy telefon z systemem operacyjnym Android 2.3 Gingerbread. Model o nazwie XCover przeznaczony będzie dla osób aktywnych, których osobiste urządzenia często lądują na chodniku czy w błocie. Ma być to pierwszy na świecie smartfon z Androidem w klasie szczelności IP67, co oznacza, że oferuje całkowitą ochronę przed kurzem i tymczasowym zanurzeniem w cieczy. Ponadto XCover wyposażony będzie w 3,6-calowy wyświetlacz (najprawdopodobniej pokryty warstwą Gorilla Glass) oraz 3,2-megapikselowy aparat cyfrowy.

Wytrzymały smartfon Samsunga ma zadebiutować na rynku europejskim w październiku. Z pewnością ma szansę bycia poważnym konkurentem Motoroli Defy.

0
Źródło: SlashGear
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.