Samsung ostrzy pazury na webOS-a?

Samsung najwyraźniej nie chce polegać wyłącznie na rozwiązaniach Google'a. Plotki donoszą, że oprócz swojej bady, gigant jest zainteresowany kupieniem od HP systemu webOS.
webOS na tablecie TouchPad

webOS na tablecie TouchPad

HP rozważa pozbycie się działu komputerów osobistych i systemu webOS, wykorzystywanym w smartfonach Pre i tabletach TouchPad. Samsung był wymieniany jako jeden z tych, którzy chcą odkupić od HP ów dział PC. Samsung jednak stanowczo zaprzeczył. Niewykluczone jednak, że zainteresowany jest innym działem.

HP kupiło Palma z webOS-em w 2010 roku za 1,2 miliarda dolarów. Nie wiadomo za ile by sprzedała ów system. Ale plotki na temat sprzedania go Samsungowi brzmią wiarygodnie. Koreański gigant szturmem podbija rynek elektroniki użytkowej, a posiadanie kolejnej platformy na własność mogłoby umocnić jego pozycję. Póki co jednak, pamiętajmy: to tylko plotki.

0
Źródło: AppleInsider
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.