Transakcja Google – Motorola zaskarżona przez jednego z udziałowców

Motorola Mobility, wraz z CEO Sanjay Jha, zostały pozwane przez jednego z udziałowców, który twierdzi, że nie udało im się wynegocjować odpowiedniej ceny. Czytaj: 12,5 miliarda dolarów to za mało.
Google kupiło Motorolę za 12,5 miliarda dolarów

Google kupiło Motorolę za 12,5 miliarda dolarów

Skarga Johna W. Keatinga dotyczy Google’a i dziewięciu członków zarządu Motorola Mobility. Jego zdaniem, wartość Motoroli Mobility została źle oszacowana a akcjonariusze przez to pokrzywdzeni. Otrzymają oni, według umowy w obecnej chwili, 40 dolarów za akcję, czyli o 63 procent więcej, niż były one warte tuż przed zawarciem umowy.

Jeżeli amerykański departament sprawiedliwości nie będzie miał antymonopolowych zastrzeżeń, Google zyska 17 tysięcy patentów należących do Motorola Mobility, co ma mu pomóc w walce prawnej z Microsoftem i Apple’em. Sama Motorola Mobility w ostatnim kwartale sprzedała 11 milionów urządzeń, w tym 4,4 miliona smartfonów i 0,44 miliona tabletów, odnotowując przychód netto 3,3 miliarda dolarów.

0
Źródło: Businessweek
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.