Ultrabook Acera zapowiada się świetnie

Najprawdopodobniej na październik Acer szykuje premierę swojego pierwszego ultrabooka, który zapowiada się naprawdę nieźle.

Aer Aspire 3951 – taką nazwę nosić będzie pierwszy ultrabook tajwańskiego producenta, którego zdjęcia właśnie wyciekły do Sieci. Nowy model wyposażony jest w 13,3-calowy ekran, procesor Intel Core drugiej generacji, opcjonalnie 160-gigabajtowy napęd SSD, łączność Bluetooth 4.0 oraz baterię, pozwalającą na ponad 6 godzin ciągłej pracy. Całość zamknięto w aluminiowej obudowie, mierzącej zaledwie 13 milimetrów grubości, a ważącej niespełna 1,4 kilograma.

Teraz jednak najlepsze – nowy ultrabook Acera ma trafić na rynek w październiku, w cenach od 770 do 960 dolarów (w zależności od konfiguracji). Najtańszy model kosztować więc będzie około 2200 złotych, o ile te najświeższe doniesienia się potwierdzą.

Tak czy inaczej, szykuje nam się naprawdę godny rywal MacBooka Air.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.