Użytkownicy Androida chcą się przesiadać na iPhone’a

Czekając na datę premiery iPhone'a 5, jeden z analityków postanowił sprawdzić jego szanse na rynku. I wygląda na to, że wielu posiadaczy Androida jest nim bardzo zainteresowanych.
Apple może spać spokojnie....

Apple może spać spokojnie….

Gene Munster z Piper Jaffray przeprowadził ankietę z której wynika, że ponad jedna trzecia posiadaczy smartfonów z Androidem planuje przesiadkę na iPhone’a. Ankietę przeprowadzono na 216 użytkownikach komórek z Minneapolis.

94 procent posiadaczy iPhone’a zamierza kupić jego nową wersję. Dla porównania, tylko 47 procent posiadaczy smartfona z Androidem chce kupić kolejny telefon z tym systemem. 42 procent posiadaczy tych telefonów planuje przesiadkę na iPhone’a. Tylko 26 procent użytkowników BlackBerry chce kupić kolejnego smartfona z stajni RIM: 67 procent chce go wymienić na iPhone’a. Ogólnie 36 procent posiadaczy smartfonów planuje zakup iPhone’a 5.

Pamiętajmy, że badaną grupą byli mieszkańcy jednego miasta w Stanach Zjednoczonych. Tym niemniej Apple może spać spokojnie…

0
Źródło: SAI
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.