Użytkownicy IE mają niższe IQ? Nie, to oszustwo!

W ubiegłym tygodniu w Sieci pojawiły się informacje o badaniu, z którego miało wynikać, że użytkownicy Internet Explorera mają niższe IQ, niż fani innych przeglądarek. Niektórym zabrakło IQ, by sprawdzić, że owo badanie to fałszywka.
Explorer nie taki zły, jak go malują

Explorer nie taki zły, jak go malują

Badanie zaprezentowała firma ApTiquant, która istnieje raptem od kilku miesięcy na rynku. Ich witryna jest bardzo mocno „inspirowana” inną, francuską firmą Central Test – niektóre elementy graficzne są wręcz identyczne, w tym… zdjęcia pracowników firmy. Internauci poddali w wątpliwość istnienie ApTiquanta. Dodatkowym czynnikiem poddającym w wątpliwość całą sprawę są nieprawdopodobnie niskie wyniki użytkowników Explorera. Jak stwierdziło kilku statystyków, jest to niemożliwe.

Wątpliwości okazały się słuszne. Żartownisie przyznali się, że ApTiquant nie istnieje, a CNN, NPR, CNET, Daily Mail, Forbes i BBC dały się nabrać. No cóż…

0
Źródło: LAPTOP Magazine
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.