Używał Facebooka do włamywania się na konta bankowe

Haker ukradł 35 tysięcy funtów z kont bankowych sąsiadów, zgadując ich hasła na podstawie podpowiedzi do nich na Facebooku i Friends Reunited.
Iain Wood

Iain Wood

33-letni Iain Wood z Wielkiej Brytanii spędzał nawet 18 godzin dziennie na rozszyfrowywaniu haseł swoich ofiar. Na cel brał sąsiadów ze swojego bloku, o których miał nieco wiedzy. Ukradł w sumie przez lata 35 tysięcy funtów, które następnie stracił przez hazard.

Był na tyle skuteczny, że po czasie przestał się przejmować zacieraniem śladów, przelewając pieniądze bezpośrednio na swoje konto. To go zgubiło. Wood spędzi w więzieniu 15 miesięcy.

Wood kontaktował się z bankami, podszywając się pod swoich sąsiadów. Mówił, że zapomniał hasła, ale za to może podać dowolne inne dane celem weryfikacji tożsamości. Pytano go o daty urodzin, panieńskie nazwiska matki, i tak dalej. Te znalazł w Internecie. Wood przyznał się do większości postawionych mu zarzutów.

Źródło: Telegraph.co.uk
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.