Windows 7 na prawie połowie komputerów na świecie

Windows 7 z pewnością jest większym sukcesem od swojego poprzednika. Dowodzić ma tego badanie Gartnera, z którego wynika, że do końca bieżącego roku na 42 procent wszystkich komputerów PC będzie zainstalowany Windows 7.
Windows 7 najważniejszym graczem na rynku

Windows 7 najważniejszym graczem na rynku

W grudniu 2011 Windows 7 ma kontrolować imponujące 42 procent rynku. Co więcej, na 94 procentach komputerów wystawionych do sprzedaży w tym roku ma być preinstalowany właśnie te system. Gartner tłumaczy tak duże zainteresowanie systemem zwiększeniem budżetów korporacyjnych na działy IT w USA, Azji i Oceanii. Najwolniej nowy system będzie przyjmować Europa Zachodnia i Japonia, zwłaszcza ten drugi region z uwagi na kryzys ekonomiczny wywołany trzęsieniem ziemi.

A co z konkurencją? Mac OS ma kontrolować do końca roku 4,5 procent rynku, a do 2015 roku ma mieć 5,2 procent. Linux ma wciąż mieć marginalne znaczenie „z uwagi na wysokie koszty migrowania aplikacji z Windows”. Chrome OS, Android i webOS mają nie mieć żadnego znaczenia na rynku komputerów. Tak przynajmniej twierdzi Gartner.

0
Źródło: Gartner Inc.
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.