Windows 8: dwa interfejsy do wyboru

Windows 8, jak nam oznajmił Microsoft, będzie miał dwa interfejsy użytkownika. Pokazywane już wcześniej Metro dla dotykowych urządzeń, a także bardziej tradycyjny interfejs do zaawansowanej pracy.
Microsoft Windows 8

Microsoft Windows 8

Po co w systemie aż dwa interfejsy? Jak twierdzi Steven Sinofsky z firmy Microsoft, „oba interfejsy będą ze sobą współpracować w harmonii, to ważny element Windows 8″, jednak jak gigant sam później przyznaje, przywiązanie do klasycznego pulpitu to wynik popularności Windows 7. – Setki milionów ludzi polega na interfejsie Windows 7 i używa istniejących obecnie windowsowych urządzeń i aplikacji – oczekują oni, że ich następny komputer będzie im też to oferował – pisze Sinofsky na oficjalnym blogu Windows 8.

Microsoft rozważał porzucenie w całości Aero na rzecz Metro, ale z pomysłu zrezygnowano. – Jeśli chcesz, możesz płynnie przełączać się pomiędzy aplikacjami dla Metro i podrasowanym, tradycyjnym pulpicie Windows. Istniejące aplikacje, urządzenia i narzędzia pozostaną w systemie, będą zgodne z Windows 8. Jeśli chcesz korzystać tylko z Metro, również możesz to zrobić – pisze Sinofsky.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.