Zamiast ciągać się po sądach, lepiej pograć w Quake’a

Nie tak dawno temu donosiliśmy wam o konflikcie studia Mojang, odpowiedzialnego za Minecrafta i studia Bethesda, odpowiedzialnego za The Elder Scrolls. Szef tego pierwszego proponuje oryginalne rozwiązanie sporu.
Quake III: Arena

Quake III: Arena

Zdaniem Bethesdy, nowa gra Mojanga, czyli Scrolls, za bardzo nazwą przypomina legendarną serię The Elder Scrolls. Twórca Minecrafta i szef Mojanga, czyli Notch, potraktował całą sprawę z dystansem i zaproponował alternatywne rozwiązanie.

Zamiast ciągać się po sądach zaproponował… mecz w Quake’a III. Każda ze stron miałaby wystawić swoich trzech najlepszych zawodników i wybrać po jednej mapie. Na każdej z nich grałoby się dwadzieścia minut. Drużyna, której suma fragów będzie najlepsza, ma wygrać. Jeżeli więcej punktów zdobędzie Bethesda, Scrolls zmieni swoją nazwę. Jeżeli nie, nazwa będzie dalej wykorzystywana. Niezależnie od tego, Notch zadeklarował, że chętnie dopisze do gry zastrzeżenie, że nie ma ona nic wspólnego z serią The Elder Scrolls.

Bethesda jeszcze nie ustosunkowała się do propozycji. My bijemy brawo.

0
Źródło: Mojang Specifications
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.