A może byście się sprzedali? – proponują RIM inwestorzy

Research in Motion nie ma zbyt wielu powodów do radości. Smartfony Blackberry tracą udział na rynku, a Playbook okazał się rynkową porażką. Grupa finansowa, będąca akcjonariuszem RIM, rekomenduje zarządowi sprzedać firmę, lub chociaż należące do niej patenty, by zwiększyć wartość akcji.
Blackberry - wygląda sexy?

Blackberry – wygląda sexy?

Jaguar Financial Corp uważa, że zarząd powinien przejąć władzę od dwóch CEO RIM-u, czyli Mike’a Lazaridisa i Jima Balsillie’ego i zacząć rozważać sprzedaż firmy lub ich patentów. JFC nie jest samo w swoich przekonaniach, pięć procent akcjonariuszy popiera jego stanowisko. Nie wiadomo, ile akcji posiada sam Jaguar Financial Corp.

RIM ciągle traci rynek na rzecz smartfonów z Androidem i iPhone’ów. W lipcu zwolnił aż dwa tysiące pracowników. Teraz nadzieją firmy jest nowy system QNX, który pojawi się w smartfonach BlackBerry na początku przyszłego roku.

Nie można wkładać wszystkich jajek do jednego koszyka. Zarząd powinien rozważyć możliwość klapy zapowiadanych produktów. Nie chcemy, by RIM stało się drugim Nortelem – komentuje Vic Alboini, CEO Jaguar Financial Corp.

RIM nie chce komentować tej sytuacji.

0
Źródło: Bloomberg
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.