Adobe: „Windows 8 będzie bez problemu obsługiwał Flasha”

Internet Explorer 10 w trybie Metro nie będzie obsługiwał wtyczek. Co więc z Flashem? Czy zostanie całkowicie zastąpiony HTML5? Adobe twierdzi, że nie.
Internet Explorer 10

Internet Explorer 10

Spodziewamy się, że Windows będzie przez najbliższe lata wyjątkowo popularny, w tym Windows 8, i że będzie sobie bez problemu radził z Flashem, w tym z grami i filmami wideo opartymi o platformę Flash – czytamy na oficjalnym blogu Adobe. Firma również stwierdziła, że programy flashowe będą również działały, dzięki platformie AIR.

Adobe stwierdziło również, że firmie chodzi „o umożliwienie dostawcom treści i programistom dostarczenie najbogatszych doznań użytkownikom, w tym dzięki Flashowi i HTML5. Współpracujemy blisko z Microsoftem, Google’em, Apple;em i z innymi członkami społeczności, by napędzać innowacje w HTML5, by można było dostarczać bogate, światowej klasy treści w otwartej Sieci i poprzez sklepy z aplikacjami. Jesteśmy podekscytowani innowacjami i szansami dla naszych klientów i dla Adobe, jakie dają ewolucja sieci, platform i urządzeń, w tym Windows 8 i Metro”.

0
Źródło: Adobe
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.