Android na procesorach Intela – to pewne!

Firmy Intel i Google poinformowały, że rozpoczną prace nad dostosowaniem i zoptymalizowaniem przyszłych wersji systemu Android pod kątem rodziny energooszczędnych procesorów Intel Atom.

Andy Rubin i Paul Otellini podczas konferencji IDF 2011

Andy Rubin i Paul Otellini podczas konferencji IDF 2011

Za nami pierwszy dzień konferencji Intel Developer Forum 2011. Jednym z ważniejszych wydarzeń tego dnia było wspólne wystąpienie Paula Otelliniego, prezesa i dyrektora generalnego firmy Intel i Andy Rubina, starszego wiceprezesa ds. urządzeń mobilnych w firmie Google. Prezesi poinformowali, że Intel i Google rozpoczną prace nad dostosowaniem i zoptymalizowaniem przyszłych wersji systemu Android pod kątem rodziny energooszczędnych procesorów Intel Atom. Oznacza to, że oprócz innych architektur przyszłe wersje platformy Android będą obsługiwały również technologię Intela.

Dzięki tej współpracy, znacznie szybciej trafią na rynek urządzenia mobilne z procesorami Atom, oparte na systemie operacyjnym Google’a. Firma z Mountain View liczy przede wszystkim na jeszcze większą popularyzację swojego systemu, poprzez jego dostępność zarówno na procesorach w architekturze ARM, jak i x86.

0
Źródło: Intel
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.